• Wycieczka do stolicy

• Uczniowie z klas 6, 7 i 8 uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Odwiedzili Łazienki Królewskie, Parlament, Centrum Kopernika, Stare Miasto, Zamek Królewski, Powązki i Pałac Kultury.

• Rozstrzygnięcie konkursów bibliotecznych

• Z przyjemnością informujemy, że konkursy organizowane przez bibliotekę szkolną zostały rozstrzygnięte. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli w nich udział. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

• Wyniki konkursu z okazji Halloween

• W czwartek nastąpiło tak długo wyczekiwane przez niektórych uczniów ogłoszenie wyników konkursu Halloweenowego z j.angielskiego:

I miejsce Iga Kwiatkowska

II miejsce Amelka Pietrzak

klasa 5

I miejsce Adam Moryś

II miejsce Dominik Łądka

III miejsce Julia Śliwa

klasa 6

I miejsce Zosia Rabsztyn oraz Tomek Ślęzak

II miejsce Jakub Stasiak

III miejsce Fabian Mendak

klasa 7

I miejsce Marta Myślińska

II miejsce Igor Wołek

III miejsce Krzysztof Warobik

Gratulujemy wiedzy!!! Czekamy na więcej językowych sukcesów w kolejnych konkursach!!!

• Dzisiaj wielka jest rocznica

Jedenasty listopada

Tym, co zmarli za Ojczyznę,

Hołd dziś cała Polska składa

Im to bowiem zawdzięczamy

wolność, mowę polską w szkole

To, że tylko z ksiąg historii

Poznajemy dziś niewolę.

Uroczyście biją dzwony

W mieście flagi rozwinięto

I me serce się raduje,

że obchodzę Polski święto.

Ludwik Wiszniewski

• #szkoładohymnu

• W piątek  uczniowie i nauczyciele, w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Akcja „Szkoła do hymnu” ma na celu włączenie społeczności szkolne w świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

#szkoładohymnu

• Majsterkowo

• Klasa 1a wzięła udział w warsztatach "Majsterkowo" w Castoramie. Ich celem było rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni i rozwijanie umiejętności manualnych. Uczniowie pod okiem specjalistów samodzielnie wykonali drewniane skrzynki. Poza tym uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, długopisy, notesy i odblaski. Zapraszamy do podziwiania efektów ich pracy.

• Pięknie czytamy.

• Oczywiście! W tym roku jeszcze piękniej. Udowodnili to uczniowie klas II i III, którzy wzięli udział w dorocznym konkursie organizowanym w szkole. Emocji było sporo, zwycięzcy będą nagrodzeni. GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom!

• Brzechwa w akcji.

• Święto to obchodzone jest na całym świecie 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a - najbardziej znanego producenta baśniowych filmów.

Bajki i baśnie odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka, nie tylko rozweselają i bawią, ale też wychowują i uczą. Celem tego święta jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na ich rolę wychowawczą i edukacyjną. To one bowiem często uczą rozróżniania dobra od zła czy prawidłowych postaw. To właśnie z bajek uczymy się koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym oraz empatii.

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek