• "Ekologiczny zwierzak odpadowy"

• 25 października  w MDK Kazimierz Górniczy - uczniowie naszej szkoły odebrali nagrody za udział w miejskim konkursie ekologicznym pt." Ekologiczny zwierzak odpadowy". Laureaci odebrali nagrody z rąk prezydenta miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego, posła Mateusza Bochenka oraz radnej Małgorzaty Pogody-Mendakiewicz. Gratulujemy Jakubowi Bachowskiemu, Aleksandrze Połetek, Piotrowi Grzybowskiemu oraz opiekunowi pani Iwonie Kmiecik!

• Dzień Dyni

• Dzisiaj świętowaliśmy Dzień Dyni. W tym dniu obowiązywał kolor pomarańczowy na naszych ubraniach. Ten dzień był przepełniony zajęciami plastycznymi, zabawami, konkursami i tańcami.

• Konkurs z języka angielskiego

• W dniu dzisiejszym, czyli dokładnie w dniu święta HALLOWEEN miał miejsce strrrrrrasznie fajny konkurs z języka angielskiego. Uczniowie klas 4-8 SP zmagali się z tekstami o tematyce halloweenowej. Wyniki już wkrótce, trzymajcie kciuki strrrrrasznie mocno....HAPPY HALLOWEEN

• Wieczór filmowy

• Dzisiaj w naszej szkole odbył się wieczór filmowy dla klas 4 - 8. Bardzo przyjemnie spędziliśmy ten czas. Był popcorn, jak w prawdziwym kinie, była też loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. To był straaaasznie miły wieczór.

• Lekcja chemii inna niż wszystkie

• 25 października 2023 r. odbyły się INAUGURACYJNE zajęcia w Pałacu Młodzieży im. prof. Aleksandra Kamińskiego w Katowicach dla UCZNIÓW Z KLAS 7. Tematem zajęć laboratoryjnych były metale i niemetale. Uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia. Niektóre z nich miały tajemnicze nazwy: "Niewidzialny gaz", "Srebrne litery" , " Gąbka cynowa". Dwie godziny lekcyjne minęły tak szybko jak ulatniający się wodór w reakcji cynku z kwasem solnym... pyk i po zajęciach. Tylko wtajemniczeni wiedzą o co chodzi.

• Lekturki spod chmurki

•   Uczniowie z klasy 3a realizują projekt: Lekturki spod chmurki. Podczas zajęć kreatywnych odbył się w grupach konkurs wiedzy na temat lektury: Sposób na Elfa. Dzieci zaprojektowały również okładkę i ilustracje do książki. Oto efekty ich pracy.

• Pola nadziei

•  W ramach programu Pola Nadziei uwrażliwiamy dzieci na potrzeby osób cierpiących, a także szerzymy ideę niesienia bezinteresownej pomocy, w ramach współpracy z Hospucjum św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu. Naszym symbolem są żonkile. Jesienią, dzięki zaangażowaniu i pomocy rodziców klas I-III sadzimy cebulki żonkili.

• Wycieczka edukacyjna do ZOO i Orientarium w Łodzi

• 19 października uczniowie klas Va, Vb, VIa i VIb wybrały się na wycieczkę edukacyjną do ZOO i Orientarium w Łodzi. Dzieci miały okazję obejrzeć mnóstwo gatunków zwierząt i ptaków w warunkach stworzonych na wzór tych naturalnych. Główną atrakcją był podwodny tunel o długości 26 metrów, w którym podziwiać można było1300 gatunków zwierząt i roślin morskich, w tym ryb, rekinów, płaszczek i rafę koralową. Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i bogatsze o wiele cennych informacji przyrodniczych i niezapomniane wrażenia z dna morskiego.  Więcej zdjęć w galerii :)

• 80 rocznica Akcji Oderberg

• W bieżącym,2023 roku, przypada 80 rocznica Akcji Oderberg przeprowadzonej przez okupanta hitlerowskiego podczas II wojny światowej. Nasi uczniowie uczestniczyli w wykładzie i lekcji historii „na żywo”, w postaci wspomnień uczestniczki tych brutalnych wydarzeń . Wzruszył nas trudny los zwłaszcza dzieci, której straciły rodziców oraz przebywały w hitlerowskim obozie.

Uroczystość odbyła się 11 października 2023 w Miejskiej Bibliotece.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Z okazji Dnia Nauczyciela życzymy Państwu dużo zdrowia, radości na co dzień i nieustającej satysfakcji z owoców swojej długoletniej pracy i poświęcenia w tym zawodzie. Dziś chcemy powiedzieć - doceniamy, pamiętamy i bardzo szanujemy. Dziękujemy za lata pracy w tym niezwykle wymagających zawodzie.

• Wycieczka klas czwartych.

• To była bardzo udana wycieczka! W pięknym jesiennym słońcu wszyscy uczniowie klas 4a i 4b odwiedzili zwierzaki w Śląskim Zoo! Następnie były świetne zajęcia w Muzeum Śląskim-"Literacka podróż z Tomkiem" oraz "Malarze z naszych podręczników". Wszystkie dzieciaki zostały bardzo pochwalone za kreatywność i spostrzegawczość! Fajnie jest ruszyć w świat!

• Centrum Kultury, Nauki i Zabawy – Bajka Pana Kleksa!

•   Odbyliśmy wspaniałą podróż do niezwykłego miejsca, do Centrum Kultury, Nauki i Zabawy – Bajka Pana Kleksa! Pan Ambroży Kleks – niezwyczajny czarodziej i nauczyciel gościł dzieci z klasy 1a, 2a, 2 b, 3a i 3 b w swojej akademii, w której nie wykłada gramatyki ani tabliczki mnożenia, ale wszystkim podopiecznym otwiera głowy i wlewa do nich olej! Na wszystkich uczestników czekała niezwykła zabawa pomiędzy fantazją a nauką! W ramach wycieczki zwiedziliśmy Bajkę Pana Kleksa i uczestniczyliśmy w warsztatach. Oj działo się działo. Zobaczcie sami!