• Konkursy ogólnopolskie i sukcesy naszych uczniów

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

SZKOŁA DOBREGO WYCHOWANIA

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na zasady dobrego wychowania i zachowania

poprawnych relacji w grupie rówieśniczej.

UCZEŃ BEZPIECZNY W SIECI

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na zagrożnia czyhające w cyfrowym świecie.

SZKOŁA ZAWODOWYCH PERSPEKTYW

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi, jak ważną rolę w szkole pełni szkolny doradca zawodowy (koordynator ds. doradztwa edukacyjno – zawodowego/osoba wyznaczona do pełnienia tej funkcji w szkole) oraz jak ogromne znaczenie dla uczniów ma jego wsparcie w wyborze ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

ZACZYTANA SZKOŁA

Celem konkursu jest rozwijanie czytelnictwa u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

SZKOŁA WOLNA OD DOPALACZY

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą zażywanie dopalaczy.

ŚWIETLICA SZKOLNA -

PRZESTRZENIĄ DO EDUKACJI, ROZWOJU I ZABAWY

Celem konkursu jest zaprezentowanie świetlicy szkolnej jako miejsca

dla edukacji, rozwoju i zabawy uczniów.

MUZYKALNA SZKOŁA

Celem konkursu jest pobudzanie i rozwijanie zdolności muzycznych dzieci i młodzieży.

SZKOŁA SPORTOWYCH TALENTÓW

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi, jak ważną rolę w szkole pełnią lekcje wychowania fizycznego.

SZKOŁA OTWARTA NA WIELOKULTUROWOŚĆ

W ramach tego kokursu poznawaliśmy  tradycje i obyczaje wielu krajów, poszerzaliśmy znajomości językowe, geograficzne i historyczne.

NA SPORTOWO JEST ZDROWO

Celem konkursu jest wskazanie, jak ważną rolę w życiu ucznia pełni edukacja prozdrowotna w szkole oraz promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia.

SZKOLNY KLUB EKOLOGÓW

Celem konkursu jest promowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie nawyków segregacji odpadów, zwrócenie uwagi na duże znaczenie recyklingu.

KREATYWNA SZKOŁA - TWÓRCZY UCZEŃ

Celem konkursu jest rozwijanie kreatywności, przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych uczniów, w tym bezpieczne i celowe wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego.

SZKOŁA PROMUJĄCA WYCHOWANIE

KU WARTOŚCIOM

Celem Kkonkursu jest kształtowanie właściwych postaw uczniów, wychowanie ku wartościom oraz uwrażliwienie na prawdę i dobro. Projekt obejmuje m.in. działania mające na celu rozwijanie postaw szlachetności, zaangażowania społecznego, empatii, wrażliwości na uniwersalne wartości.

SZKOŁA MŁODYCH PATRIOTÓW

Celem konkursu jest krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego.

INNOWACYJNA SZKOŁA

Celem konkursu jest przygotownie dzieci do mierzenia się z nowymi technologiami wykorzystywanymi w życiu codzienym.