• Pożegnanie klas ósmych

• „Szczęśliwej drogi, już czas….” – wsłuchując się w przesłanie tej piosenki serdeczne słowa pożegnania kierujemy do uczniów klas 8, życząc spełnienia marzeń oraz trafnych wyborów: „Z tysiąca życiowych dróg wybierzcie tę jedyną, najlepszą…” .

• Mali Ratownicy

• Klasa 2a brała udział w zajęciach pierwszej pomocy Ratujemy i Uczymy Ratować w ramach współpracy z WOŚP. Zaliczyli egzamin praktyczny i teoretyczny uzyskując Certyfikat Małych Ratowników. Gratulujemy!

• #Czytanie na polanie

• Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytanie na Polanie, skierowanej do uczniów, nauczycieli, lokalnej społeczności szkolnej i pozaszkolnej. Przedsięwzięcie polegało na zorganizowaniu imprezy czytelniczej na świeżym powietrzu. Na kocykach, z podusiami czytaliśmy w ciszy i na głos, odpoczywając na łonie natury i ciesząc się sobą. Głównym celem tej inicjatywy była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

• Inspekcja Sanitarna - akcja ''Bezpieczne wakacje 2023"

• Państwowy Powiatowy ispektor Sanitarny w Sosnowcu informuje, że w sezonie letnim 2023 r. realizowne są  wojewódzkie akcje informacyjno-edukacyjne: "Łap słońce z głową", "Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy" oraz "Nowe narkotyki. Nowe zagrożenia".

• E - Twinning

•    W maju nasza szkoła rozpoczęła pracę z projektem na platformie e-Twinning. Nawiązaliśmy współpracę że szkołą podstawową z Rumunii oraz Francji. Tematem projektu są plany wakacyjne "Holiday plans - How do children spend their summer holidays in different parts of the world". Do projektu przystąpiła kl.1a pod opieką Pani Moniki Katarzyńskiej - Gondzik oraz kl.3b pod opieką Pani Agnieszki Madejskiej - Rapacz. Koordynatorem językowym jest Pani Aneta Kułak. Ponieważ projekt ma dwa etapy, jego kontynuacja nastąpi w przyszłym roku szkolnym. A oto marzenia i plany dzieci z Polski oraz Rumunii.

• Lekturki pod chmurki

• Gala mistrzów

• Dziś w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu odbyła się uroczysta Gala Mistrzów. Zostali na niej uhonorowani najlepsi uczniowie w Sosnowcu- finaliści i laureaci konkursów przedmiotowych, sportowych i artystycznych. Z dumą ogłaszamy, że wśród nich była uczennica naszej szkoły Zuzanna Gewald!

• Wymiana młodzieży

• Nasi uczniowie wraz z koleżankami i kolegami z innych sosnowieckich szkół biorą udział w wymianie młodzieży między partnerskimi miastami Sosnowcem i Dziwnowem. Przybyliśmy z rewizytą nad morze

Pogoda i humory nam dopisują, zacieśniamy przyjaźnie, świetnie się bawimy.

• Dzień Rodziny w 1a

•     „Bycie rodziną oznacza, że jesteś częścią czegoś pięknego. Rodzina jest dla człowieka niczym płótno dla artysty. Przelewamy na nie nasze najwspanialsze marzenia. Kreślimy je często w sposób niedoskonały i nieudolny, ale wszyscy jesteśmy przecież zaledwie amatorami w sztuce życia…” - Dzień Rodziny w klasie 1 a - cóż można napisać - było pięknie, wzruszająco, a przede wszystkim RAZEM. Dziękujemy za tak liczne przybycie.

• Italia w miniaturze

•       Italia w miniaturze to miejsce, w którym obejrzeliśmy modele wielu znanych włoskich zabytków. Płynęłyśmy gondolą po weneckim kanale w wersji mini i przejechaliśmy wodnym rollercosterem, co zawsze jest dla nas mega frajdą! Wieczorem lody i salon gier!

• Turniej sportowy klas I - III

•       1 czerwca uczniowie kl. I-III rywalizowali w turnieju sportowym. Rywalizacja była bardzo zacięta, a o zwycięstwie decydowały sekundy bądź centymetry. Ale w tym dniu nie wynik był najważniejszy, a uczczenie pamięci patrona naszej szkoły Stanisława Staszica.

• Mirabilandia

• W Mirabilandii bawiliśmy się fantastycznie! To był rewelacyjny dzień, pełen słońca, zabawy, emocji. Super świętowanie naszego święta

• Pozdrowienia z Rimini

•      Buongiorno! Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych wraz z opiekunami przesyłają pozdrowienia z włoskiego Rimini. Mamy wspaniałą, słoneczną pogodę. Zjedliśmy pyszną pizzę i genialne lody! Na plaży wybawiliśmy się na całego. Już jesteśmy zachwyceni naszą włoską przygodą, a to dopiero początek. Czekajcie na ciąg dalszy naszej relacji!

Więj zdjęć w galerii.