• Pola nadziei

• W związku z kontynuacją współpracy z Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu, uczniowie klas I-III kolejny raz zasadzili cebulki żonkili, w ramach corocznej akcji „Pola Nadziei”. Żonkil to znak nadziei i ma przypominać o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia, a przede wszystkim jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy.

• Ślubujemy...

• 22 października odbyło się w naszej szkole uroczyste śubowaie klas pierwszych. Witamy serdecznie i życzymy samych sukcesów.

• Ważne ogłoszenie!!!

• W związku z tymczasowym zaleceniem Straży Pożarnej, przez najbliższych kilka dni, będzie można wchodzić do szkoły, tylko głównym wejściem.

• Europa i ja

• W ramach projektu „ Europa i Ja” wybraliśmy się (2b) w podróż do słonecznej Portugalii . Na tym etapie dowiedzieliśmy się jak wygląda flaga, mapa a także zapoznaliśmy się z hymnem Portugalii, a także poznaliśmy ciekawostki dotyczące tego kraju.

• Sowy, sówki :)

• Istnieje około 200 różnych gatunków sów. Nasze sowy porzuciły nocny tryb życia, aby na zajęciach kreatywnych w kl. 2 b zabłysnąć w nowych odsłonach

• Europejski Dzień Języków Obcych

• Europejski Dzien Jezykow Obcych był czasem pełnym wrażeń i emocji. Klasy 2,3 i 4 SP uczestniczyly w konkursie na plakat zwiazany z wybranym krajem europejskim, wylonilismy 3 zwyciezcow, I miejsce dla Oliwii Zajac z klasy 2b, II miejsce dla Antosia Milenskiego z klasy 2a , III miejsce dla Eleny Zajac z klasy 2a, gratulujemy pieknych prac! Uczniowie klas 5,6,7 i 8 SP zmierzyli sie z konkursem pt."Reading Comprehension Master" podczas ktorego musieli przeanalizowac tekst w j.angielskim i odpowiedziec na pytania zwiazane z tekstem. Organizatorzy przyznali cztery pierwsze miejsca z kazdej klasy - I miejsce dla Urszuli Piwkowskiej z kl.8b, I miejsce dla Piotra Lewandowskiego z kl.8b, I miejsce dla Zuzanny Gewald z klasy 7c, I miejsce dla Marty Myslinskiej z klasy 5a oraz Wyroznienie dla Kasi Kosakowskiej z klasy 6a. Gratulujemy mistrzowskich odpowiedzi. Podczas wspomnianego święta odbył sie turniej klas, wrzesniowym zadaniem bylo przygotowanie koszulki z logo zwiazanym z Europejskim Dniem Jezykow Obcych. Wszystkie klasy spisaly sie swietnie i zdobyly maksymalna ilosc punktow za zadanie, jednak opiekunowie samorzadu postanowili wyroznic klase 8a, ktorej koszulka byla dzielem sztuki, gratulujemy pomyslu.

• UWAGA! UWAGA! ZBIÓRKA DOBRYCH MONET!!!

• Szanowni Rodzice i Uczniowie

Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na zbiórkę „dobrych monet”. Konkurs trwa od 1 października do 30 listopada 2021 r i jest pod patronatem Fundacji „ Zbieram to w szkole”.

Pewnie część z Was nie do końca rozumie, czym są „dobre monety”, ale już wyjaśniam

Do „dobrych monet” zaliczamy każdą monetę i każdy banknot, które możemy zamienić na pomoc misjom!

Można zatem zbierać:

• aktualne polskie grosze i monety z całego świata,

• pieniądze wycofane z obiegu (polskie z okresu PRL, jak też i zagraniczne, np. marki niemieckie),

• monety kolekcjonerskie, np. 2 zł Nordic Gold,

• banknoty polskie i zagraniczne, aktualne i wycofane z obiegu (przeliczamy je na kg).

Monety można przekazywać Pani Monice Katarzyńskiej-Gondzik oraz Pani Dagmarze Żukowskiej.

Zysk ze sprzedaży i wymiany "dobrych monet" przeznaczamy na pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Santa Cruz w Boliwii oraz na dożywianie i edukację dzieci na Filipinach.

• Witaminowe pyszności

• Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki. Uczniowie klasy 2 a przedstawiają swoje małe dzieła. Prawdziwe bomby witaminowe. Smacznego

• Zabawy z solą.

• Mali czarodzieje z klasy 2a wykonali doświadczenia z solą. Efekty ich pracy można podziwiać na zdjęciach.