• Majowe święta

• Z okazji Dnia Flagi i święta Konstytucji 3 Mają uczniowie klasy IVa, IVb i VIIc pisali wiersze o polskich symbolach narodowych.Wszyscy wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem. Najlepsi zostaną nagrodzeni

• Dni Ziemi

• DNI  ZIEMI 2022

Obchody Dni Ziemi w naszej szkole rozpoczęły się na początku kwietnia, kiedy to uczniowie zaczęli przygotowania do zaproponowanych konkursów. Cele konkursów zostały jasno sprecyzowane i dotyczyły:

• popularyzowanie tematyki ekologicznej wśród uczniów ;
              • dostrzeganie niebezpieczeństw zagrażających naszemu środowisku;
              • przyjmowanie odpowiedzialności za obecny i przyszły stan przyrody;
              • stymulowanie rozwoju artystycznego młodzież
              • KONKURS na fotografię - pt. Osobliwości przyrodnicze regionu… pozytywne emocje.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie wykonali piękne zdjęcia i w ciekawy sposób uzasadniali, dlaczego fotografia wywołuje pozytywne emocje lub daje dobrą energię.

I m – Lena S – kl. 7c

II m – Patrycja M – 8b

III m – Nikola Cz – 8b

IV m – Roksana S – 8a

Vm – Marlena G – 4a i Kamila B – 7b

2. KONKURS na prezentację multimedialną o charakterze ekologicznym „Mój ekologiczny pamiętnik”

I m – Oskar Z i Oskar S – 5b

II m – Kacper Z – 8a

III m – Lena S – 7c i Igor T – 8

KONKURS Wiedzy Ekologicznej

22 kwietnia na 3 godz. lekcyjnej uczniowie zmagali się z testem i krzyżówką z wiedzy ekologicznej. Każdą klasę reprezentowała drużyna 2-osobowa. Test obejmował 2 kategorie wiekowe: klasy 4-6 i 7-8

W pierwszej kategorii najlepszą okazała się drużyna z klasy 5b – Lena K i Jakub D, a w drugiej drużyna z klasy 7A – Wiktor Sz i Filip P

KONKURS na EKO – MODĘ  oraz dekorację klas w formie gazetki lub plakatu- konkurencja w Turnieju Klas

Z okazji Światowego Dnia Ziemi 25 kwietnia 2022 roku odbył się pokaz mody ekologicznej. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie dwóch modelek – modeli, którzy prezentowalistrój wykonany z surowców wtórnych o tematyce: Wiosna-Lato 2022 Bądź Eko, bądź trendy”. Był to fantastyczny pokaz prezentujący całą gale pomysłów.  OGROMNE BRAWA DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO DZISIEJSZEJ UROCZYSTOŚCI.

Organizator – Renata Stroisz

Fotorelacja  w galerii

• Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej

• Klasa 1a była dzisiaj na zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej na naszym osiedlu. W tle zdjęcia galerii naszych prac plastycznych, które nasza Pani systematycznie tam dostarcza.Wiemy, że cieszą oczy czytelników.

• Nadzieja zamiast kwiatów

• „Nadzieja zamiast kwiatów” - 25 lat Hospicjum Sosnowieckiego

Ogłaszamy konkurs, którego organizatorem jest Hospicjum Sosnowieckie im. św. Tomasza Ap. w Sosnowcu. Konkurs kierowany jest do uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej.

Prace konkursowe należy dostarczyć w terminie do dnia 27 kwietnia 2022 roku do p. Śmiglewicz lub p. Madejskiej-Rapacz.

1. Praca konkursowa powinna spełniać następujące kryteria:

a. temat pracy konkursowej – prace mogą przedstawiać artystyczne wizje autorów z zachowaniem

szacunku dla tematyki Konkursu „Nadzieja zamiast kwiatów” – praca powinna między innymi zawierać tekst: „Nadzieja

zamiast kwiatów”, logotyp 25-lat Hospicjum Sosnowieckie, oraz adres: www.hospicjumsosnowiec.pl oraz Facebook: HospicjumSosnowieckie. Plakat ma zachęcić oraz poinformować o akcji, która ma na celu przekazania datków na rzecz Hospicjum Sosnowieckiego zamiast przynosić w nadmiarze kwiatów na pogrzeb, ślub lub każdą inną uroczystość.

b. rozmiar – praca konkursowa powinna być wykonana w formacie A4 (297 x 420 mm);

c. forma i technika – forma płaska – technika dowolna;

d. praca powinna być wykonana samodzielnie przez pojedynczego autora.

• Solidarni z Ukrainą

• W imieniu pracowników oddziału pomocy dla Ukrainy z siedzibą w Sosnowcu-Wawel zwracamy się z uprzejmą prośbą o zorganizowanie zbiórki najpotrzebniejszych produktów:

> produkty żywnościowe długoterminowe ( herbata, kawa, konserwy itp.),

> środki higieny osobistej ( szampony, patyczki do uszu, żele pod prysznic itp.),

> papier toaletowy,

> chusteczki nawilżane,

> ręczniki papierowe,

> woda niegazowana,

> niezniszczone, wyprane ubrania letnie.

Zbieramy równiż baterie paluszki, które zostaną dostarczone żołnierzom ukraińskim.

• Rozstrzygnięcie konkursu "Moja Niepodległa"

• Uczniowie klasy 2 a wzięli udział w listopadzie w konkursie plastycznym organizowanym przez Urząd Miasta Sosnowca: Moja Niepodległa. W dniu dzisiejszym w MDK Kazimierz podczas uroczystej gali zostały wręczone nagrody. Jesteśmy ogromnie dumni, że Kacper Karkus otrzymał III miejsce, a Antoni Mieleński wyróżnienie. GRATULACJE!!!y wręczone nagrody. Jesteśmy ogromnie dumni, że Kacper Karkus otrzymał III miejsce, a Antoni Mileński wyróżnienie. GRATULACJE