• Konkurs pięknego czytania

• Dnia 19 października 2022 r. odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Uczniowie klas drugich i trzecich pokazali co potrafią, niestraszne im były nawet trudne teksty. Wyniki w przyszłym tygodniu. Będzie trudno rozstrzygnąć...

Więcej zdjęć w galerii.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

• JUŻ TU SĄ!!!  Przybyły pierwsze książki, które zakupiliśmy w ramach udzielonego naszej szkole wsparcia ministerialnego w "Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0." Cieszą naz bardzo, czekamy na jeszcze.

• Wycieczka do Wisły

• Dnia 05.10.2022 uczniowie z klasy 7a, 8a oraz 8b mieli okazję spędzić miło czas w słonecznej i jakże uroczej Wiśle. Po spacerze wzdłuż bulwarów wiślanych ruszyliśmy na zakupy oraz na posiłek. Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem Muzeum Beskidzkiego oraz skansenu.

• Kino na temat

• W dniu dzisiejszym klasy 8a, 8b, 7a, 6a i 6b uczesticzyły w seansie filmu "Orlęta. Grodno'39". Jest to dramatyczny obraz wojny z sowietami widziany oczami dwunastoletniego chłopca, Leona. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, 1 września 1939 r. budynek jego szkoły zostaje zbombardowany przez niemieckie samoloty. Dla Leosia, Tadka, Eweliny oraz tysięcy polskich dzieci, rozpoczynająca się wojna stanie się szkołą przyspieszonego dojrzewania, konfrontacją z dramatyczną historią pisaną przez dorosłych.

• Światowy Dzień Zwierząt

• Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony 4 października 1931 roku. Jest to wspaniała okazja dla wszystkich miłośników zwierząt, aby pamiętać o swoich ulubionych pupilach. Uczniowie 3 b dzisiaj w szczególny sposób o nich pamiętali.

• 8c w Ojcowie

•     8c w Ojcowie! Poranne chmury przegnaliśmy skutecznie, a dzięki Pani przewodnik wiemy dużo o najmniejszym polskim parku narodowym. To był również dzień bardzo aktywnego wypoczynku! Niespodziewanie odśpiewaliśmy " Sto lat" Młodej Parzeoraz uczciliśmy Dzień Chłopaka w ulubionej restauracji.

• Laboratorium przyszłości.

• Laboratorium przyszłości ruszyło! Ogłaszamy wszem i wobec, że uczniowie naszej szkoły mogą  rozwijać swoje  kompetencje w dziedzinie kierunków STEAM  (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
              Nasze laboratorium jest pracownią do nauki wielu przedmiotów dzięki okularom VR. Zapoznajemy się z jego nowoczesnym wyposażeniem : drukarką  3D z akcesoriami takimi jak  mikrokontrolery  z sensorami, wzmacniacze, płytki prototypowe, sprzętem  do nagrań obejmującym kamery, mikrofony, oświetlenie. Wiele emocji towarzyszyło uczniom przy  stworzeniu robotów KRYPTON i pierwszej sesji zdjęciowej wykonanej  przy użyciu nowego aparatu cyfrowego i statywu.