• Wiemy jak broić się przed wirusami.

• Uczniowie 2a po cyklu lekcji w ramach profilaktyki chorób zakaźnych już wiedzą jak bronić się przed wirusami i bakteriami. Wyobraźnia podpowiada im jak wyglądają te groźne stworki.

• Szkoła pełna talentów

• Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w akcji „ Szkoła pełna talentów” organizowanej przez LIDL. Teraz robiąc codzienne zakupy w Lidlu, możecie wspierać również naszą szkołę.

1. Zróbcie zakupy za min. 50zł, w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc.
              2. Przy kasie odbierzcie kupon - TALENCIAKA.
              3. Przekażcie TALENCIAKA szkole.
              4. Wrzućcie TALENCIAKA do specjalnego pudełka w szkole.

RAZEM OBUDZIMY TALENTY W SZKOŁACH!!!!!

• Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych - od 12 do 16 września.

• Drodzy Rodzice/Opiekunowie!

Zdrowie Waszych dzieci jest najważniejsze. Ma na nie wpływ wiele czynników: opieka zdrowotna, czynniki genetyczne, a przede wszystkim środowisko fizyczne i związane z tym choroby zakaźne. Dzieci w wysokim stopniu są narażone na kontakt z czynnikami chorobotwórczymi w ich środowisku (szkoła, park, komunikacja miejska, plac zabaw). Potencjalnie niebezpieczna może być dla nich zabawa w piaskownicy, wyprawa do lasu czy zabawa z psem. Biorąc pod uwagę, wpływ powyższych zagrożeń na zdrowie dzieci oferuję Państwu program edukacyjny pn. „Więcej wiem, mniej choruję”, który jest źródłem rzetelnej wiedzy na temat profilaktyki chorób zakaźnych. Podstawą prewencji chorób zakaźnych jest przestrzeganie zasad higieny osobistej. Nawyk mycia rąk może uchronić przed i przenoszeniem zarazków. Niektórych chorób możemy zapobiec przez unikanie ryzykownych zachowań i zastosowanie szczepień ochronnych. Stąd świadomość zagrożeń oraz umiejętność zapobiegania im przez dzieci i rodziców jest wysoce istotna. Nie ulega wątpliwości, że największe znaczenie w edukacji higieny dziecka mają jego opiekunowie. Dlatego zwracajcie uwagę na choroby zakaźne występujące wśród dzieci, do których niewątpliwie przyczynia się najczęściej brak nawyku mycia rąk. Celem programu jest: 1. Wyrobienie u dzieci nawyku mycia rąk, ale też poddawanie ich obowiązkowym szczepieniom ochronnym. 2. Zapobieganie powstawania chorób zakaźnych poprzez wyrobienie nawyku mycia rąk i stosowanie szczepień ochronnych oraz przybliżenie Państwu tematu profilaktyki chorób: odzwierzęcych, pasożytniczych, skórnych oraz infekcji górnych dróg oddechowych i zatruć pokarmowych. Serdecznie zachęcam Państwa do udziału w programie, bo jedynie Wasza pomoc i zaangażowanie przyczynią się do osiągnięcia jego celów.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie

• Spotkanie z policjantem

•          W dniu dzisiejszym do naszych pierwszaków przyjechał Pan Policjant, aby przypomnieć i porozmawiać z uczniami o zasadach bezpiecznego zachowania w drodze do i ze szkoły. Zwrócił on uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci na drodze, omówił sposoby unikania i pokonywania ich. Szczególną uwagę zwrócił ważną rolę jaką pełnią elementy odblaskowe

• Laboratorium Przyszłości już jest w naszej szkole!!!

•     Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jej jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Dzięki inicjatywie,  w naszej szkole również powstało laboratorium przyszłości. Jego wyposażenie to między innymi:

• Okulary VR wraz z oprogramowaniem,
              • Kostka VR do poruszania elementami 3D - rozszerzona rzeczywistość
              • Robot edukacyjny Abilix Krypton 2 v2
              • Robot edukacyjny Abilix Krypton 0 v2 EDU - zestaw z podręcznikiem
              • Aparat fotograficzny Sony RX100 III
              • Mat. Kamera Insta 360
              • Laptop Acer EX215-22-R9LH R5 3500U 15,6" /8GB/256SSD/WIN10Home
              • Mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini
              • Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1
              • Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
              • Mikroport Saramonic Blink 500 B1
              • Statyw do aparatu i kamery
              • Zestaw edukacyjny Ardiuno (mikrokontroler)
              • Zestaw oświetleniowy do realizacji nagrań
              • Stoliki meblowe 4 osobowe LP
              • Stolik meblowy LP
              • Krzesła z regulacją wysokości
              • Drukarka 3D FlashForge Adventurer 3 + filamenty

Mamy nadzieję, że korzystanie z nowoczesnej pracowni sprawi dużo przyjemności naszym milusiskim.