• Chemia inaczej.

•     Dwie godziny lekcyjne minęły tak szybko jak ulatniający się wodór w reakcji magnezu z kwasem solnym... pyk i po zajęciach. Tylko wtajemniczeni wiedzą o co chodzi...... 25.11.2022 r. ODBYŁY SIĘ pierwsze w tym roku szkolnym ZAJĘCIA W LABORATORIUM CHEMICZNYM w Pałacu Młodzieży im. prof. Aleksandra Kamińskiego w Katowicach. Uczniowie klas: 8a, 8b, 8c samodzielnie wykonali doświadczenia (według otrzymanej instrukcji). Tematyka doświadczeń: Reakcja zobojętniania zasady kwasem, reakcja magnezu i miedzi z kwasem, reakcja soli z kwasem i soli z zasadą oraz soli z solą. Tematyka pokazów: uczniowie obserwowali pokaz doświadczeń: „Fioletowy obłok” - synteza jodku magnezu. Na koniec „Chemiczna oranżada” - reakcja sody spożywczej z kwaskiem cytrynowym z użyciem wskaźników.

• POLSKA NIEPODLEGŁA

•    Nasza szkoła świętowała rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, w trakcie której nie zabrakło momentów podniosłych. Dla nas, Polaków jest to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu.

Uczestnicząc w akademii oddaliśmy szacunek wszystkim Polakom, tym którzy odeszli i tym, którzy żyją nadal. Bo dziś nie musimy walczyć i strzelać, dziś nie musimy oddawać swego życia, lecz pamiętamy o tych, którzy nie szczędzili Ojczyźnie tego, co dla ludzi najcenniejsze - własnego życia.

• „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy...”

• Nasza szkoła wzięła udział w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Do Hymnu. Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. Nasi uczniowie pod przewodnictwem pana Bartłomieja Ślefarskiego wykonali Mazurek Dąbrowskiego, Rotę oraz Marsz Polonia. Projekt sfinansowano ze srodkow Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miło nam poinformować, że uczniowie klas III - VIII naszej szkoły stanęli na wysokość zadania i pięknie zaśpiewali. Z zapartym tchem czekamy na wynik. Mocno trzymamy kciuki.

#SzkołaDoHymnu

• #SzkołaPamięta

• Szkoła pamięta - akcja MEN. Klasy 8 przygotowały prace plastyczne nawiązujące do polskich tradycji świąt zaduszonych.

• Święto Dyni

• Święto, które przybyło do nas z Ameryki, wbrew pozorom nie pochodzi stamtąd. Ten zwyczaj, obchodzony 31 października, czyli w Wigilię Wszystkich Świętych, sięga dawnej tradycji Celtów. Halloween ma na świecie wiele tradycji. W Polsce podczas Halloween liczy się dobra zabawa, straszny strój oraz, zbieranie cukierków. Dobrej zabawy i strasznie pięknych prac nie brakowało również w SP nr 36 podczas konkursu z j.angielskiego na najstraszniejszą pracę Halloweenową w klasach 2-4 SP. Bardzo trudno było wybrać najlepszych, dlatego postanowiłyśmy wybrać kilka pierwszych oraz drugich miejsc. A oto nagrodzeni 1 miejsce dla KARLI PIŁAT kl.2a, NATANA DUKALSKIEGO kl.2b, ANASTAZJI MAREK kl.2b, ZUZANNY WYDMAŃSKIEJ kl.3a, JULII ŚLIWA kl.4a Drugie miejsce dla OLIWII ZAJĄC kl.3b, WIKTORII NOWAK kl.3a, DAWIDA MYRDA kl.2b, IWO TARCHUŁA kl.2b Wyróżnienie dla AMELII PIETRZAK kl.3b, OLIWIERA SZUFREIDA kl.3a, DOMINIKA RODKA kl.3a, ADAMA WIRA kl.4a, Wygrani są wszyscy, którzy tak licznie wzięli udział w konkursie, za co dziękujemy i gratulujemy talentu!